Home » Landsbond van Liberale Mutualiteiten krijgt meer grip op hun webdata

Landsbond van Liberale Mutualiteiten krijgt meer grip op hun webdata

Laptop op een marmeren tafel toont de titelpagina van een Google Analytics 4 rapport in Looker Studio, met het logo van LM Oost-Vlaanderen en een inhoudstafel.

Uitdaging: belangrijke acties op de website en in de online ledenomgeving correct meten met Google Analytics en zichtbaar maken in de rapportering in Google Looker Studio.

Aanpak: opleiding op maat bij de klant op kantoor, gecombineerd met technische voorbereiding, praktische begeleiding en opvolging.

Resultaat: het team kreeg meer inzicht in tracking, events en dashboarding, en kon nadien zelf verder bouwen aan de meetopzet en rapportering.

Expertises: Google Analytics 4, Google Tag Manager, Google Data Studio, webanalytics, dashboarding, opleiding op maat

Samenvatting

Voor de Landsbond van Liberale Mutualiteiten gaf I Like Media een opleiding op maat rond Google Analytics 4, Google Tag Manager en Google Data Studio.

Het team wilde belangrijke acties op de website en in de online ledenomgeving correct meten en in een duidelijk rapport gieten. Tijdens het traject combineerden we technische voorbereiding en technische uitleg met praktische toepassing in de eigen meetomgeving.

Nadien kon het team zelf verder werken aan events, triggers en dashboards, met meer inzicht en vertrouwen in hun digitale data. De opgenomen video’s boden daarbij extra ondersteuning, zodat deelnemers bepaalde stappen ook achteraf opnieuw konden bekijken.

Omdat het team zowel Nederlandstalige als Franstalige deelnemers had, werd de opleiding in het Engels gegeven.

De uitdaging

De Landsbond van Liberale Mutualiteiten wilde extra cijfers meten, beter begrijpen welke data effectief gemeten werd en hoe die data gebruikt kon worden in rapportering.

Tijdens de voorbereiding bleek dat niet alle gewenste acties al correct als events waren opgezet in Google Tag Manager. Daardoor konden bepaalde interacties nog niet zichtbaar worden in Google Analytics 4 of Google Data Studio.

De uitdaging was dus drieledig:

  1. beter begrijpen hoe de bestaande meetopzet werkte;
  2. bepalen welke extra websiteacties en platforminteracties nog meetbaar gemaakt moesten worden;
  3. het team versterken om zelf verder te kunnen.

Onze aanpak

Stap 1: Starten met een opleiding rond Google Analytics

We gingen een eerste keer langs bij de klant op kantoor in Brussel voor een opleiding rond Google Analytics. Tijdens die sessie bekeken we samen hoe GA4 werkt, welke cijfers al beschikbaar waren en hoe het team hun data beter kon interpreteren.

Omdat de opleiding vertrok vanuit hun eigen digitale omgeving, werd meteen duidelijk welke acties al goed zichtbaar waren in de cijfers en waar er nog extra meetwerk nodig was.

Stap 2: Tussen de twee opleidingen de juiste events klaarzetten

Op basis van de ontbrekende cijfers in de eerste opleiding, zetten we zelf de nodige gebeurtenissen klaar via Google Tag Manager, zoals klikken op aanmeldknoppen, itsme-klikken, aanvragen, tijdelijke documenten, documentdownloads en andere acties binnen de online ledenomgeving.

Zo konden we tijdens de tweede opleiding vertrekken vanuit hun eigen website en platform.

Stap 3: Een tweede opleiding rond Google Tag Manager en Google Data Studio

Voor de tweede opleiding gingen we opnieuw langs bij de klant op kantoor. Deze keer lag de focus op Google Tag Manager.

We legden stap voor stap uit hoe we de belangrijke acties op de website, zoals de aanvragen en aanmeldingen, meetbaar hadden gemaakt en hoe het team dan zelf gebeurtenissen kon instellen.

Stap 4: De cijfers duidelijk maken in het dashboard

Tot slot bekeken we hoe de cijfers duidelijk weergegeven konden worden in Google Data Studio. We legden uit hoe grafieken en tabellen zijn opgebouwd, en hoe het team zelf de juiste metrics en dimensies kan terugvinden.

Zo konden ze later ook zelfstandig extra tabellen of grafieken bouwen, zonder telkens van nul te moeten beginnen.

Stap 5: Extra ondersteuning na de opleiding

Na de opleiding bezorgden we nog extra toelichting in de vorm van korte video’s. Daarin konden deelnemers bepaalde stappen opnieuw bekijken, zoals het aanmaken van een tag in Google Tag Manager.

Zo bleef de opleiding ook na de sessie bruikbaar en kon het team nadien verder oefenen, testen en bijsturen.

Het resultaat

Na de opleiding had het team van de Landsbond van Liberale Mutualiteiten een veel duidelijker beeld van hoe Google Tag Manager, Google Analytics 4 en Google Data Studio samenwerken.

Het team kreeg meer inzicht in:

  • hoe websiteacties en platforminteracties meetbaar worden gemaakt;
  • hoe je tags en triggers aanmaakt in Google Tag Manager;
  • waarom bepaalde events wel of niet zichtbaar zijn in GA4;
  • hoe je specifieke gebeurtenissen rapporteert in Data Studio;
  • hoe je filters en metrics gebruikt om dashboards duidelijker te maken;
  • hoe je kritischer kijkt naar wat wel en niet gemeten wordt.

Belangrijk: het team ging nadien zelf verder aan de slag. Ze pasten zelf triggers aan, testten events in de previewmodus van Google Tag Manager en bouwden verder aan het dashboard. Daarna vroegen ze I Like Media opnieuw om mee te kijken naar de verdere uitbouw van de rapportering.

Dat toont dat de opleiding niet alleen kennis overdroeg, maar ook vertrouwen gaf om zelfstandig verder te werken.

Ook meer grip op je webdata?

We werken graag een aanpak op maat uit voor jouw organisatie!